Organizator


„- FAMKA to przede wszystkim festiwal muzyczny, na którym wyróżniamy najciekawszych artystów, tych którzy pojawili się w ostatnim czasie lub właśnie odnieśli kolejne sukcesy sceniczne.

– FAMKA to przegląd najnowszej muzyki radiowej. Rozdanie Muzycznych Nagród FAMKA związane jest nierozerwalnie z popularną muzyką radiową. Nagrody i wyróżnienia FAMKA dedykowane są wyłącznie artystom, których możemy usłyszeć w popularnych rozgłośniach radiowych. To ci artyści umilają życie przeciętnym śmiertelnikom, wstającym rano i włączającym swoje ulubione radio, tym jadącym do pracy lub pracującym w miejscach, w których słuchanie radia jest możliwe.

– FAMKA to też wielki koncert. Z roku na rok coraz większy. To świetna okazja dla publiczności, aby spotkać z bliska tych wielkich artystów, z którymi jesteśmy tak blisko codziennie, ale tylko w teatrze wyobraźni, jakim jest radio. A tu na FAMCE artystów można nie tylko obejrzeć z bliska, ale nawet dosłownie dotknąć.

– FAMKA to wielka zabawa, a właściwie dyskoteka grana na żywo w doskonałej oprawie scenicznej.

– FAMKA to prawdziwy pomost pomiędzy niewyobrażalnym dla większości słuchaczy światem artystów, a słuchaczami lokalnego radia. FAMKA przybliża, a nawet na chwilę łączy, te dwa jakże od siebie na co dzień odległe światy.”

Jan Jagielski
Prezes Radia FAMA

„Rozdanie muzycznych nagród Radia FAMA to jeden z największych festiwali radiowych w Polsce. Koncert finałowy jest zawsze wynikiem corocznego podsumowania Waszych głosów w radiowych listach przebojów. Festiwal stworzyliśmy nie tylko dla artystów, ale przede wszystkim dla słuchaczy Radia FAMA. Po tych kilku latach możemy śmiało powiedzieć, że FAMKA stała się elementem łączącym wszystkie nasze stacje. Cieszę się, że tak chętnie współtworzycie to, co dla nas było od zawsze marzeniem…”

Michał Maruszak
Festival Director
michal.maruszak@famka.pl

Maciej PyśkaAdministrator & Social Media Specialist – maciej.pyska@famka.pl;

Hubert GąćkowskiGraphic Designer – hubert.gackowski@famka.pl;

Adrian CzerniakMultimedia Specialist & Designer Logos – adrian.czerniak@famka.pl;

Rafał SzewczykLector Announcement Artists;

Łukasz Kowalczyk – Social Media Specialist;

Małgorzata NiewiadomskaCopyrighter;

Katarzyna BorkowskaCopyrighter.